Dlaczego rękawiczki z TPE stanowią przyszłość bezpiecznej pracy?

rękawiczki

Przestrzeganie zasad BHP to podstawa niemal w każdej branży. Szczególne wymagania dotyczące stosowania środków ochrony własnej do tej pory były stawiane głównie przed osobami pracującymi w gastronomii, masarstwie, analityce medycznej. Dzisiaj, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, rękawiczki z TPE, podobnie jak maseczki czy środki do dezynfekcji stanowią podstawowe wyposażenie każdego, kto dba o swoje zdrowie.

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym, warto wybierać wyłącznie certyfikowane produkty. O to, dlaczego można zaufać produktom z kauczuku syntetycznego, zapytaliśmy specjalistę ds. obsługi klienta ze sklepu Octoplus.

Solidne rękawiczki polimerowe z TPE

Zwracamy uwagę przede wszystkim na to, że rękawiczki polimerowe z TPE są bardzo wytrzymałe – wyjaśnia pracownik Octoplus. To prawda. Te środki ochrony własnej powstają z Thermoplastic Elastomer, czyli surowca, który nadaje się do recyklingu. Wykonane z niego rękawiczki są odporne na:

  • działanie paliw, smarów,
  • czynniki atmosferyczne,
  • promieniowanie UV,
  • hydrolizę.

Jednocześnie nie ulegają uszkodzeniom podczas wsuwania na dłoń i ściągania. Bezpieczne oraz komfortowe jest także wyciąganie ich z opakowania – są estetycznie poukładane, nie mną się i nie wypadają przypadkowo.

Rękawiczki odpowiednie dla alergików

Czy tak wytrzymałe rękawiczki mogą być zarazem delikatne? Okazuje się, że tak. Jak zapewnia nasz rozmówca: Produkt idealnie dopasowuje się do kształtu dłoni, jest lekki, bezzapachowy, a w swoim składzie nie zawiera lateksu, PCV ani pudru. Oznacza to, że jest całkowicie neutralny dla osób cierpiących z powodu alergii skórnych. Potwierdzeniem tej deklaracji są certyfikaty. Np. medyczne rękawiczki hybrydowe Mergo spełniają normy DEKRA i TUV: – EN 455 – 1,2,3,4  – ISO 374-5.

Ekonomiczny wybór do pracy i domu

Rękawiczki z TPE są przez niektórych okrzykiwane „przyszłością bezpiecznej pracy” i bardzo wiele wskazuje na to, że ich popularność będzie rosła. Oprócz wygody i wytrzymałości oferują one bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Najbardziej opłacalne jest kupowanie w ilościach hurtowych, zwłaszcza że można je wykorzystać nawet do 5 lat od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.

Komfort pracy w rękawiczkach hybrydowych wykonanych z elastomerowafolii termoplastycznej jest wysoki ze względu na idealne dopasowanie do dłoni oraz chropowatą, antypoślizgową powierzchnię. Jest ona gwarancją stabilnego trzymania przedmiotów i zachowania dużej czułości dotyku.